Açık Adıyaman Tütünü adıyaman tütünü

        

Eğer Adıyaman tütün çeşitleri ile ilgili bahsedecek olursak hafif, orta,  sert çeşitleri vardır. Kilosu 40-60 ve en pahalı olan tütün ise 80 liraya kadar çıkmaktadır. 1 kilo tütünden yaklaşık 1000 adet yani 200 lük filtreleri de sayarsak 5 kutu sigara filtre ile 1 kilo gram tütünü sarabilirsiniz bu da size 50 paket sigara eder. Bu da siz günlük 1 paket sigara bitiren biri iseniz toplamda 50 gün gibi bir süre ile sizi idare eder.

Genel hatları ile ,

– Hazır sigara paketlerine benzer biçimde benzer koku yaymaktadır. Farklı olarak öyle kötü bir kokusu hazır sigaralara göre yoktur.

– Fark olarak açık tütün dumanı fazladır. Ayrıca tok içimi vardır. Hazır fabrika sigaralar gibi rahat rahat içebilirsiniz.

Gönderdiğimiz tütünler bogazı yakmaz.

Hafifçe olanı, eğer genel sigara paketleri olan sigara içiyorsanız bu Adıyaman Tütünü sizi pek tatmin etmez. Fazla körükleyeceğiniz yani fazla içinize çekeceğinizden dolayı boğaz ağrımasına sebep olur. Eğer hafifçe sigara seviyorsanız ideal içimlidir. Açık sarı renge sahiptir. yani açık sarı tütün olarak piyasada satışı yapılıyor eğer hafif tütünde en kalitesini arıyorsanız bunun için size  Çelikhan tütünü öneriyoruz.

Orta olanı, tam ideal olan Adıyaman Tütünüdür. Sadece her yerde satılan orta içimli tütün değildir. O yüzden içim kalitesini siz kendinize göre yorumlayacaksınız. Açık sarı ve biraz koyu renge haizdir. Yani bu tütünde açık sarı veya sarının koyu rengi size göredir.

Sert olanı, bu Adıyaman tütünü ise fazla içemezsiniz yoksa boğazınızı yorar. İdeal içime haiz değildir sadece hoşunuza da gidebilir. Orta tütüne nazaran daha koyu renge sebep sahiptir.

Tüketim için önerilerimiz,

                300 gram tütünü bir masaya ya da gazete kâğıdına veya benzer olarak boş bir alana iyice yayılacak şekilde serin. ve 2 saate kadar tütünün nemini çekmesini bekleyiniz. Daha sonra ise 200’lük boş sigara filtresini ve ABDO sigara sarma makinasını hazırlayın ve filtreler tamamlayana kadar orta gevşek olacak şekilde filitreleri doldurun ve paketlemeye başlayın.

-sardığınız sigaraları filtre kutusuna tekrardan koyun. Kutunun ağzını bir gün açık bırakın sigaralardaki nem oranı biraz artsın.

Sonuç olarak bir paketi 1,5 Tl size maaliyeti gelir ve hazır fabrika sigaralara nazaran içim kalitesinde pek bir fark göremezsinzi aksine daha güzel bir içime sahip sigara içersiniz.

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.