Adıyaman tütün çeşitleri adıyaman tütünü

Bu makalemizde sizlere Adıyaman ilinde yetiştirilen ve bazı aromalarla tatlandırılan Adıyaman tütünü çeşitlerini yazıya döktük ve sizleri bilgilendirmesi açısında umarız faydalı olur.

Sizlere sunduğumuz aşağıdaki detayları okuyarak size en uygun tütün çeşidini bulabilirsiniz.

 

Çelikhan Tütünü

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde dağların serin sularıyla ve ılık havasının etkisiyle yetişmiş sarma tütünlerin içimi gerçek manada çok farklı oluyor. Hem havası, aynı zamanda suyunun natürel kaynak suyu olmasından ötürü Çelikhan’da yetişen tütünlerin içimi bir başka farklı oluyor. İçenlerin daha önce aldığı sarma tütünlere isyan etmesine sebep olan ve başka tütünlere niçin para vermişiz demesine neden olan bu tütündür. Her tütün içicisinin ne olursa olsun hayatında en az bir defa denemesi gerekiyor Çelikhan Dağ Tütününü. Bu benzeri olmayan tütünün fiyatı ise Adıyaman tütüncüler derneği garantisiyle kapıda ödeme ile 60 TL’dir.

 

Adiyaman Tütünü

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesi dışında yetişen tütünlerine verilen isimdir. Her ne kadar Çelikhan dağlarında yetişen tütünler kadar güzel bir içimi ve tadı olmasa da Türkiye’de yetişen öteki tütünlerden (Muş Tütünü, Bitlis Tütünü, Diyarbakır Tütünü) daha kaliteli ve içimi bir o denli mükemmeldir. İçerken yoğun bir duman çıkartır ve boğazca yakmaz türden olan bu tütün bu özellikleri sebebiyle Türkiye’nin en sevilen tütünü olmuştur.  Ve adını bütün Türkiye’ye duyurmuş ve sarma tütün denilince markalaşmıştır.

 

Captain Black Aromalı Tütün

Adıyaman Tütünü’ ne harmanladığımız özel Captain Black tütünüyle elde ettiğimiz çikolata kokulu tütündür. Aroması çok iyidir ve içinde çok güzel çikolata kokar. Kahve yanında içince farklı bir güzel olur. Kahve tiryakileri tarafından sıklıkla tercih edilen tütünümüzdür. İsteyenler için kendimiz harmanlayıp gönderiyoruz isterseniz de Adıyaman Tütünü yanında ayrı olarak gönderebiliyoruz. Bu enfes armalı 

 

umarım içmek istediğiniz tütün hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapabilmişizdir.

Başka bir yazımızda sizinle görüşebilmek umuduyla

Adıyaman Tütüncüler Derneği

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.