Adıyamanda yine tütün hırsızlığı adıyaman tütünü

        

          Adıyaman ilinde artan tütün fiyatları ile birlikte hırsızlar artık gözlerini tütün depolarına dikti. Hepinizin bildiği gibi Adıyaman tütünü ve Çelikhan tütünü 1 kğ fiyatı perakende en düşük fiyatı 60 TL gibi bir fiyattan satılıyor. Hal böyle olunca bir depodan hırsızların kazancı cok artmış durumda artık neredeyse kuyumcu soymaktan bile karlı gören hırsız ve emek düşmanları artan tütün fiyatları ile birlikte tütün hırsızları da arttı.

        En son Mehmet K'ya ait olan 500 kğ tütün çalındığı ihbarı üzerien Jandarma ekipleri yapılan incelemeler sonucunda 3 kişiyi göz altına aldı. Yapılan sorgulama neticesinde 2 kişi serbest bırakılarak. 1 kişi ise Adliyeye sevk edildi. Mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.Konu ile ilgili olarak Adıyaman tütünü hırsızlığı ile ilgili soruşturma devam ediyor.

 

        Bizler de artan tütün fiyatları ile birlikte artan hırsızlık olaylarını tavsip etmediğimizi dile getiyor bütün yıl yaptığı ve emek verdiği tütünün bir geçeden alınıp çoluk cocugunun kazancını hırsızlara geçmesi kabul edilir bir durum degildir.

Adıyaman Tütüncüler derneği olarak Mehmet K'ya geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor bir daha böyle bir olayının yaşanmaması temennisinde bulunuyoruz

Zeynel Çelenk

Adıyama Tütüncüler Derneği Başkanı

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.