Milletvekili Tutdere Açıklaması Yerli Tütündeki Vergiyi Kaldırın adıyaman tütünü

        Milletvekili Tutdere Açıklaması Yerli Tütündeki Vergiyi Kaldırın

 

Adıyaman tütünü ile ilgili yaşanan son gelişmeler nelerdir. Çelikhan tütünü ile alakalı neler oluyor. Adıyaman’da yaşanan gelişmeler nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

Hepinizin yakından takip ettiği üzere 2020 bütce görüşmeleri mecliste yapılırken ayrıca özel idareler gibi büyükşehirlerde özel idare yok biliyorsunuz. Yapılan bütçe görüşmeleri de bitti. Bunun üzerine CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2020 bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında söz alarak

Adıyaman tütünü

ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

 

Adıyaman CHP Milletvekili olan Tutdere: 2017’de 4733 sayılı yasayla sarmalık tütüne ilişkin tek başına içim özelliğine haiz olan tütünlerin üretildiği merkezlerdeki üreticilerin kuracağı kooperatifler eliyle bu tütünün pazarlanması, satılması, ihracı konusunda mevzuatta değişim yapıldığını sadece bu değişikliğe paralel olarak, vergi indirimi için yapılması planlanan çalışmanın hayata geçirilmediğini hatırlatarak devam etti. Ayrıca Başta Adıyaman olmak üzere sarma tütün veya diğer adı ile genellikle bilinen Çelikhan tütünü ile iglili olarak kurulacak kooperatifler aracılığı ile satışının yapılması halinde %83 gibi yüksek bir vergi yükü karşında ezilecek olan üreticiler bu nedenden dolayı üretime geçemediğini yani kooperatifleşemediklerini dile getirdiler.

CHP tutdere'ye teşekkür ediyoruz.

Bizlerde Adıyaman tütüncüler derneği ve Çelikhan tütüncüler derneği olarak yapılacak yasal düzenlemeyi beklediğimizi dile getiriyoruz.

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.