Toptan tütün fiyatları adıyaman tütünü

        Merhaba, yeni bir yazımla daha karşınızdayım. Tütün fiyatları toptan olarak 10 lirayla 40 45 lira arasında değişmekte, perakende olarak ise bu fiyatlar tütün tüketicilerine 30 35 liradan 80 90 liralara ulaşmakta. Tabi bunların arasında özel tütünlerde var. Bitlis tütünü gibi çok ince kıyılmış farklı tütünler çok daha farklı fiyatlarda olabiliyor. Bunun yanısıra golden virginia, old horborn,drum, george kallias gibi paket tütünlerin fiyatlarıda 50 gr olanları 20 25 lira arası. 25 gr pakette olan tütünler ise 10 15 lira arası fiyatlara satılıyor.
Tütün fiyatlarıda doğal olarak diğer tarım ürünlerinde olduğu gibi sezonluk olarak değişebiliyor. Son gelen sigara zamlarindan sonra da ne yazık ki tütün fiyatları değişti. Bunlar olumsuz tarafları olmasına rağmen Makaronlar bandrollü olarak satılmaya başlandıktan sonra fiyatları epey makul düzeylere düştü.
Eğer açık tütün satışı ile ilgili kanuni düzenlemelerde yapılırsa piyasa gayet iyi bir konuma gelebilir. Hem bu sektör de çalışanlar hemde müşteriler açısından kanuni çerçeveler dahilinde açık tütün satılabilirse herkes için daha iyi olur.

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.