Yeni yıl mahsulleri için tütün tohumları ekilmeye başlandı adıyaman tütünü

Yeni yıl mahsulleri için tütün tohumları ekilmeye başlandı

 

Hepinizin bildiği gibi 2016 ve 2017 yılı için artan sigara fiyatları açık tütüne müthiş bir ilgiden dolayı henüz 2017 yılı başlarında 2016 mahsulleri tükenmeye başladı. Adıyaman tütünü ve Çelikhan tütünü fiyatları da arz talep doğrultusunda yine sigara zamlarını aratmayacak şekilde fiyatları çok feci şekilde fırladı.

 

   Bundan dolayıdır ki mart ayı itibari ile tütün ekimi için tütün tohumları ekilmeye başlandı. Son iki yıldır Adıyaman ilinde tütünün değer kazanması ve ekimini yapan birçok aileye katkısının fazla olmasından dolayı bu sene deyim yerinde ise taşa bile tütün ekimi yapılacağına benziyor. Bu da yeni yıl mahsulleri için fiyatların düşeceği ve bundan hem içiciler hem de tütün eken aileler için fayda sağlayacağı şimdiden belli oldu.

Yeni yıl mahsullerinin ekimi ile öncelikle bol miktar tütün piyasaya sürüleceğinden dolayı ilk 3 ay gibi bir süre geçen senin fiyatları ile tütünler ucuzlayacaktır. Fakat bu seneki gibi erkenden tütün bitmeyecek gibi görünüyor bundan dolayı Adıyaman tütünü ve Çelikhan tütünü bu sene yaşanan fiyat artışı olmayacak diye tahmin ediyoruz.

Yeni yıl mahsulleri hem tütün emekçilerine hem de tütünden para kazanan ve çoluk çocuğunun rızkını kazanan herkese şimdiden hayırlı olması temennisi ve duası ile Rabbim herkese gönlünden geçenleri nasip eder inşallah

 

adıyaman tütünü ve çelikhan tütünü

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.