çelikhan tütünün kurumasını önlemek adıyaman tütünü

        çelikhan tütünün kurumasını önlemek

Adıyaman tütünü herkesin içebileceği bir içime sahiptir. Ve bu sarma tütününün kurumasını nasıl önlememiz gerektiği konusunda sizleri bir kaç ipucu vereceğiz. Evet Arkadaşlar Benimde Dahil olmak üzere sarma tütün açık tütün mamülleri tüketen arkadaşlar bu sorunla karşılaşmıştır.

Öncelikle Aldığımız Açık sarma Tütünü evin Bir köşesinde güneş görmeyecek şekilde 2-3 saat havalandırıyoruz. Bu işlemi yaparken tütünü iyice birbirinden ayırmamız gerekecektir. Havalandırma esnasında tütünü yeknesak birşekilde bir gazetenin üstüne sermemiz gerekir.

Havalandırma işlemini bitirdikten sonra tütünümüzü bir saklama kabına hava almayacak şekilde yerleştirmemiz gerekir. Sık Sık Tütünü ordan alıp içeceğimiz için zamanla nemi kaybolup kuruma başlayacaktır. Bu durumda yapacağımız şey çok basittir. Yaptığım araştırmalar neticesinde tütünün tadını bozmadan nemini en uygun seviyeye getiren tek şey yeşil fasulyedir. Bu Konu ile ilgili bir çok sebze veya Meyve çeşidi öneren siteler var. Mesela Salatalık kabuğu öneren, asma veya dut yaprağı öneren siteler var. Siz Sakın Onları denemeyin nemi dengeler fakat tütünün tadını bozarsınır. Tecrübe ile Sabittir.

Dediğim Gibi Bir Yeşil Fasulye Açık Tütünün Nemini uygun ve içilebilir bir seviyeye tadını bozmadan getirir.

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.