yeni mahsül tütün adıyaman tütünü

        

Hepimizin bildiği gibi 2016 ve 2017 yıllarında sigarala gelen zamlarla beraber bir çok ilde tütün shoplar açıldı ve halk açık tütün olan Adıyaman tütününe yöneldi. Buda 2016 yılında ekilen tütünden fazla talep olmasına sebep oldu. Bundan dolayı tütün fiyatları çok uç noktalara kadar çıktı. Hem tütün satıcıları hem tütün tiryakileri hem maddi olarak kalitesiz tütünleri pahalı almasına sebep oldu. Hemde ayrıca kalitesiz tütünlere çok büyük fiyatlarla sahip olmaya başladı. 

 

2016 yılı böyle geçerken yeni mahsül tütünler için sadır dediğimiz tütün tohumları ekilip yeni mahsüller için hazırlıklar yapılmaya başladı. Nisan ayı itibari ile fideler artık çıkmaya başladı ve yeni mahsül Adıyaman tütünü için geri sayım başlıyor. Bu zorlu maratonda 10 ay gibi bir süre çalışmalar devam edecek ve Yeni mahsül tütünler piyasaya çıkmaya başlayacak. Bizlerin de tek dileği artık tütün fiyatları biraz daha düzene gireceği ve artık daha kaliteli tütünleri daha ucuza müşterilerin bulması açısından sevindirici

Yeni mahsül tütün, Adıyaman tütünü ve çelikhan tütünü yeni mahsülleri ne zaman çıkacak? ağustos sonu veya eylül başında piyasada bir rahatlama olacak. 

 

 

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.